Select

O bezpiecznych finansach z seniorami

Polonaisse

Studenci Radomszczańskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” mają za sobą kolejny wykład dotyczący bezpiecznego korzystania z usług bankowych. W spotkaniu z pracownikami ESBANKU Banku Spółdzielczego wzięło udział około 30 osób.


Jak bezpiecznie korzystać z bankomatów, o czym pamiętać, płacąc kartą w sklepie i gdzie zadzwonić, by zastrzec utraconą kartę? Jakie są zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej? Wreszcie – na co uważać i jak reagować w przypadku podejrzenia kontaktu ze strony oszustów, wyłudzających poufne dane lub pieniądze?

Podczas czwartkowego spotkania ze studentami RUTW „Wiem więcej” Iwona Tatara, kierownik filii ESBANKU Banku Spółdzielczego w centrali w Radomsku oraz Arleta Węgrzyńska, pracownik ds. komunikacji, podzieliły się praktycznymi poradami, o których warto pamiętać na co dzień.

Nowoczesne usługi bankowe to szybkość i wygoda, a zarazem sposób na minimalizowanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami oraz z gotówką. Wiele osób w wieku senioralnym szczególnie doceniło to w czasie pandemii. Także w naszym banku odnotowaliśmy wzrost zainteresowania płatnościami bezgotówkowym w tej grupie klientów. Ważne jednak, by z nowoczesnych bankowych technologii korzystać w sposób świadomy i odpowiedzialny, co stanowi edukacyjne wyzwanie dla banków– mówi Arleta Węgrzyńska.

Ważnym elementem wykładu dla studentów-seniorów w sali klubowej Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej były ostrzeżenia przez oszustami, wykorzystującymi manipulację oraz fałszywymi mailami, telefonami czy SMS-ami.


fot. ES Bank

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD