W Starostwie w Radomsku otwarto punkt konsultacyjny WFOŚiGW

Reklama

W Starostwie Powiatowym w Radomsku we wtorek, 4 kwietnia swoją działalność rozpoczął punkt konsultacyjno-informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Punkt konsultacyjny WFOŚiGW znajduje się w pok. 119 na pierwszym piętrze budynku starostwa. Działać będzie dwa dni w tygodniu, we wtorki i czwartki od godz. 8 do 13.

W punkcie udzielane będą informacje na temat możliwości i warunków uzyskania dofinansowania ze środków WFOŚiGW, w tym inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten nakierowany jest na poprawę jakości powietrza poprzez wymianę starych węglowych kopciuchów na ekologiczne źródła ogrzewania.

Zapraszam do punktu, będę państwu służyła, doradzała, dobierała ofertę dopasowaną do możliwości każdego z nas. Program “Czyste powietrze” przeznaczony jest dla każdego, kto ma dom, mieszkanie, tytuł własności do lokalu. Dla każdego znajdzie się jakaś ciekawa oferta. Pomogę wypełnić wnioski o dofinansowanie, a potem je rozliczyć – mówiła podczas konferencji Agnieszka Żołdak, konsultantka WFOŚiGW w starostwie w Radomsku.

Na spotkanie z konsultantem należy zabrać ze sobą dokument poświadczający tytuł własności do domu bądź mieszkania, a także dowód osobisty.

Oprócz dotacji na wymianę kopciucha, można również skorzystać z dofinansowania na ocieplenie ścian, stropu, wymianę okien, czy drzwi zewnętrznych. Dofinansowanie zależne jest od dochodu.

Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli przyjść do pani konsultant i uzyskać wszelkie niezbędne informacje w zakresie pozyskania środków z programu “Czyste powietrze”, w ramach środków WFOŚiGW przeznaczonych na inwestycje ekologiczne – mówiła starosta Beata Pokora.

Na zakończenie Michał Koski poinformował, że w trzecim kwartale tego roku w starostwie uruchomiony zostanie punkt paszportowy.


Czytaj też: Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Nie kupuj, adoptuj

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD