MEBIN

W Strzałkowie powstanie druga placówka opiekuńczo-wychowawcza

Robutkowo

W Strzałkowie powstanie druga placówka opiekuńczo -wychowawcza. Radni podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu jednogłośnie wyrazili zgodę na zakup nieruchomości położonej przy ul. Kolumba w Strzałkowie.

Zgodnie z planami kilkunastu młodych mieszkańców będzie mogło tam znaleźć swój dach nad głową jeszcze w tym roku. Podpisanie aktu notarialnego nastąpi 28 stycznia. W Strzałkowie od ponad roku funkcjonuje Placówka Opiekuńczo Wychowawcza Kamil, zamieszkana przez 14 podopiecznych.

fot.powiat radomszczański

Radni zdecydowali o zakupie dużego, murowanego podpiwniczonego domu z użytkowym poddaszem i dwoma garażami w bryle budynku. Dom wybudowano w 2005 r. Ma wszelkie wymagane instalacje oraz centralne ogrzewanie gazowe i kominek z systemem rozprowadzającym.  Dom jest niemal gotowy do zamieszkania. Na miejscu jest już nawet część mebli oraz wyposażenia kuchni i łazienek.

Po negocjacjach z agencją nieruchomości, która reprezentuje obecnych właścicieli nieruchomości, cenę ustalono na 660 000 zł. 525 tys pochodzi z Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostała kwita 135 tys z rezerwy ogólnej budżetu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW