Śnieg i oblodzenie. 25 kolizji w ciągu dwóch dni

Reklama

Panujące w regionie warunki atmosferyczne powodują duże utrudnienia w ruchu. W ciągu dwóch ostatnich dni radomszczańscy policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych.

O tym jak szybko można stracić panowanie nad pojazdem przekonali się kierowcy trzech ciężarówek. Popołudniu, 13 stycznia 2021 roku na remontowanym odcinku autostrady A1 kierowca dafa nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim mercedesa i uderzył w tył naczepy. Następnie mercedes uderzył w iveco. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń ciała. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin- informuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Zachowajmy cierpliwość, pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Policjanci przypominają kierowcom także o zmianie opon letnich na zimowe.

Czytaj też: Na drogach jest ślisko. Policja apeluje o ostrożność

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD