Luxbud

W szpitalu wszystkie łóżka covidowe są zajęte

Polonaisse

73 łózka z Szpitalu Powiatowym zostały udostępnione dla pacjentów z koronawirusem (20 na oddziale zakaźnym, 28 na pulmonologii, 18 na dziecięcym, 7 łózek anestezjologicznych). Aktualnie jest jedno wolne miejsce na oddziale dziecięcym, a na pozostałych oddziałach dostawiono po jednym miejscu.

Z powodu zakażenia personelu, w ostatnim tygodniu szpital ograniczył działalność oddziału neurologii, który zostanie włączony do pracy w czwartek i oddziału chirurgii, który pracuje tylko w pilnych przypadkach.  Wstrzymano przyjęcia i planowe zabiegi.

Jutro dokonamy próby uruchomienia własnego analizatora. O godzinie 13 przeprowadzimy stosowne szkolenie. Mam nadzieję, że od jutra będziemy przeprowadzać własne badania w naszym laboratorium. Na początku badania będą wykonywane pacjentom przyjmowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Badanie trwa około godziny i powinno znacznie usprawnić pracę SOR. Teraz średnio na wynik czekamy około 24 godzin od momentu pobrania. Przez ten czas pacjenci byli izolowani a w szpitalu brakuje dodatkowych pomieszczeń – tłumaczy Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala.

W województwie łódzkim uruchamiane będą kolejne oddziały covidowe, m.in w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim. Wszystkie szpitale, oprócz Pajęczańskiego będą pracowały w trybie covid, ale też normalnym. Nie zapominajmy, że oprócz COVID-19 mamy wiele innych, pilniejszych chorób do leczenia. Będziemy pracować normalnie na wszystkich oddziałach – mówił Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD