Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM BRAKUJE KRWI!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz szpitale z województwa łódzkiego alarmują: w bankach krwi brakuje tego życiodajnego płynu. Niedobory krwi obserwowane są m.in. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Województwo łódzkie jest jednym z nielicznych w kraju, gdzie brakuje każdej grupy krwi. Na portalu www.krew.info jej stan w bankach określany jest jako „pilnie potrzebna”. Problem ten obserwują między innymi pracownicy Szpitala Powiatowego w Radomsku. – Posiadamy na oddziałach informacje, że cały czas brakuje krwi w banku. Apeluję do każdego, kto może być honorowym dawcą, by nie wahał się i zgłaszał się do punktu krwiodawstwa. Dla pacjentów, którzy leczą się w naszej placówce będzie to ogromna pomoc, dzięki której może zostać uratowane zdrowie i życie – mówi lekarz Szpitala Powiatowego w Radomsku Katarzyna Staciwa-Motyl.

źródło: www.krew.info

Z brakiem krwi centra krwiodawstwa borykają się szczególnie w okresie letnim, gdy wielu honorowych dawców wyjeżdża na wakacje. Stąd apel, by pomimo sezonu urlopowego radomszczanie nie rezygnowali z oddawania krwi. Wielu mieszkańców miasta i powiatu na apel już zareagowało. – Słyszałem, że brakuje krwi, dlatego zdecydowałem się ją oddać. Przyznam, że robię to po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Krwi nie można przecież wyprodukować. Tylko dzięki honorowym dawcom można uzupełnić jej zapasy – mówi Krzysztof, mieszkaniec Kamieńska.

Mimo, iż mieszkańcy oddają krew, jest to wciąż kropla w morzu potrzeb. – Krwi cały czas brakuje, a musimy pamiętać, że posiadanie jej zapasów są niezwykle istotne, szczególnie w nagłych przypadkach, takich jak chociażby wypadki. Pacjenci trafiają wtedy do szpitala i potrzebują bardzo dużej ilości krwi, niezbędnej do uratowania życia. Dlatego musimy mieć jej zapasy – zauważa doktor Katarzyna Staciwa-Motyl.

Krew może oddać każda pełnoletnia, zdrowa osoba. Znajdujący się w Szpitalu Powiatowym w Radomsku punkt pobrań czynny jest w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 7.30-10.00 oraz w środy i czwartki w godz. 7.30-9.30.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW