Magdalena Spólnicka

Wakacyjne wojaże z ERA Travel – “Dotknąć okruchów czasu”

W deszczowy niedzielny dzień (31 lipca) grupa 37 dzieci i młodzieży z terenu powiatu radomszczańskiego uczestniczyła w rajdzie “Dotknąć okruchów czasu”.


Pomimo kapryśnej aury podróżnikom udało się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. W Przedborzu uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o wielu ciekawostkach tej miejscowości. Dotknęli namacalnie okruchów czasu aż z samej epoki Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieli się również o tym, że prawa miejskie Łodzi były nadane w tym miasteczku przez króla Władysława Jagiełło w 1423 roku. Odwiedzili również Muzeum Ludowe w Przedborzu gdzie, zaczerpnęli łyk historii o ziemi przedborskiej. W połowie dnia była przerwa na ciepły posiłek w bursie szkolnej.

Następnym punktem na mapie wycieczki była miejscowość Żeleźnica, gdzie przewodnik Darek z Przedborskiego Parku Krajobrazowego (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego) opowiedział o wypadku króla Kazimierza Wielkiego oraz o ciekawostkach kryjących się w przedborskim parku.

Kolejnym etapem było Europejskie Centrum Budo Dojo Stara Wieś, gdzie uczestników eskapady przywitał sam sensei Paweł. Na koniec uczestnicy delektowali się ciepłą herbatą rozmawiając o tym, co widzieli dotychczas.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD