Walentynki w ZSP 1 w Radomsku [FOTO]

Reklama

Walentynki, inaczej nazywane świętem zakochanych obchodzono dzisiaj również z szkołach.


W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku 14 lutego zorganizowano m.in. pocztę walentynkową, ale nie tylko. Podczas zajęć z wychowania fizycznego, młodzież w parach uczestniczyła w zawodach sportowych. W szkolnej bibliotece przygotowano akcję “Zakochani zaczytani”, promującą strofy o miłości noblistki Wisławy Szymborskiej.

Dla uczniów Mechanika, walentynki były dobrą okazją do przeprowadzenia aukcji charytatywnych dla absolwenta szkoły Marcina Bujacza, który potrzebuje pomocy. W ostatnich dniach spłonął jego dom, dlatego też społeczność szkolna postanowiła, że dochód z aukcji przeznaczy właśnie dla Marcina.

Pedagog szkoły Renata Koniarska napisała do uczniów kilka porad dotyczących życia emocjonalnego:

“(…) To właśnie tego dnia przypominamy i podkreślamy, jak ważne jest okazywanie uczuć, jak ważne jest, żeby byli wokół nas bliscy. Jeśli już o tym okazywaniu uczuć mowa, to nie sposób wspomnieć o znakach miłości. Widzimy je na co dzień. Przytulanie, obejmowanie, trzymanie się za ręce czy też pocałunki towarzyszą zakochanym każdego dnia. Takie znaki obserwujemy również w szkole. Niejednokrotnie podczas lekcji z wychowania do życia w rodzinie rozmawiamy nt. okazywania uczuć w miejscach publicznych. Nie zapominajcie, że powinny tym zachowaniom towarzyszyć takt i kultura. Ostentacyjne pokazywanie czułości nie zawsze świadczy o uczuciu, a czasem tylko o chęci zwrócenia na siebie uwagi. Szkoła pod tym względem zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat – na pewno na korzyść uczniów. Również rola nauczycieli w szkolnych miłościach i zauroczeniach przeszła dużą metamorfozę. Jestem przekonana, że wszelkie zakazy i nakazy dotyczące uczuciowości nie są dobrym rozwiązaniem. Jednak rady i sugestie pedagogów warto, drodzy uczniowie, wziąć pod uwagę. Pedagodzy powinni na pewno motywować do nauki, ale też wspierać w sferze emocjonalnej. Tylko takie zespolenie daje gwarancję pozytywnych doświadczeń szkolnych i miłych wspomnień na całe życie.”

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD