Zwycięzcy w eliminacjach powiatowych turnieju o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi [FOTO]

Reklama

W poniedziałek, 13 lutego w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku uczniowie stanęli do walki w “Turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”.


Do rywalizacji w eliminacjach powiatowych stanęło 6 czteroosobowych drużyn ze szkół z powiatu radomszczańskiego. W ramach przedsięwzięcia młodzież wzięła udział w zawodach sportowych, które składały się z testu sprawności fizycznej oraz testu wiedzy.

Rywalizacja turniejowa rozpoczęła się od rozwiązywania testu wiedzy z zakresu konstytucji, ustawy o policji i znajomości zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W dalszej części zawodnicy przeszli na tor przeszkód, gdzie w jak najkrótszym czasie mieli do pokonania zestaw ćwiczeń. Rywalizacja była zacięta do ostatniej sekundy, ale z poszanowaniem wszelkich zasad fair-play. W ten sposób uczniowie pokazali, jak wygląda prawdziwa współpraca w grupie, wzajemna pomoc i asekuracja.

Najlepszą drużyną w teście wiedzy okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku ex aequo z zawodnikami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Na miejscu II znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

W teście sprawności fizycznej zwycięstwo przypadło ZSP nr w Radomsku. Komisja konkursowa wyłoniła również najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika podczas testu sprawności fizycznej. To Emilia Wrońska z I LO w Radomsku i Patryk Ciupiński z “Mechanika”.

Ostatecznie na podium stanęły drużyny:

  1. miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku;
  2. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku;
  3. miejsce – Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Celem turnieju jest popularyzacja sportów drużynowych z zachowaniem zasad fair-play, integracja młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez współzawodnictwo.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat w łódzkim finale, który odbędzie się 22 marca br.


Czytaj też: Walentynki w ZSP 1 w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD