Wernisaż fotografii “Nieborów 2022” – zaprasza Grupa Twórcza AFP Fotoklubu RP i muzeum

Reklama

Grupa Twórcza AFP Fotoklubu RP, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej “Nieborów 2022”.


1 marca (piątek) o godzinie 17.00 w muzealnej galerii (ul. Narutowicza 1 w Radomsku) nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej, będącej efektem pierwszego Stowarzyszeniowego Pleneru Fotograficznego grupy AFP Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Wymieniony powyżej plener pod roboczą nazwą “Nieborów 2022” odbył się w dniach 9-12 czerwca 2022 roku na terenie powiatu łowickiego. Udział w nim wzięło 10 fotografików: członków zwyczajnych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego i fotografików z innych stowarzyszeń twórczych.

Spośród wielu atrakcji malowniczych terenów i obiektów powiatu łowickiego do dyspozycji uczestników pleneru wytypowano te najbardziej znane, jak np. XVIII-wieczny barokowy zespół pałacowo-parkowy w Nieborowie o powierzchni 30 ha, park romantyczny w Arkadii w stylu angielskim założony przez Helenę Radziwiłłową (1778) i Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach (skansen wsi łowickiej) powstały na przełomie lat 70/80 XX wieku, zajmujący obecnie powierzchnię ok. 18 ha.

Wcześniej, tj. w marcu 2023 roku, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Dyrekcją Ostrołęckiego Centrum Kultury zorganizowało przedmiotową wystawę prac w “Galerii Ostrołęka”. Kontynuacją wcześniejszych działań wystawienniczych, wzbogaconą ponadto prezentacją multimedialną, jest wystawa wybranych przez uczestników prac w galerii muzeum w Radomsku.

Wystawa grupy twórczej AFP objęta jest patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Zaplanowano dalszą ekspozycję powstałych na plenerze prac fotograficznych w innych lokalizacjach na terenie kraju.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca marca 2024 r.


Czytaj też: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program wydarzeń w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD