Wernisaż wystawy fotografii Marcina Kwarty na 15. Gliwickiej Art Nocy

Reklama

Artysta fotografik Marcin Kwarta z Radomska, w ramach Art Nocy odbywającej się w Gliwach zaprezentował swoją wystawę z cyklu „Historie nie do końca. Oczywiste”.


Art Noc w Gliwicach to noc otwartych galerii, gdzie jednego dnia, otwartych jest kilkadziesiąt miejsc związanych z kulturą, które organizują wystawy, pokazy, warsztaty, koncerty oraz spotkania. 1 października odbyła się 15. edycja Artnocy.

W ramach wydarzenia swój wernisaż w Galerii Na 6 miał Marcin Kwarta afrp, prezes fundacji Foto Pozytyw, a także wiceprezes Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Jestem oczarowany taką fajną inicjatywą. Dziękuję mojemu synkowi Mikołajowi, córci Wiktorii i Kasi za wsparcie przy takiego rodzaju ważnych dla mnie wydarzeniach. A wszystkim odwiedzającym, którzy wysłuchali z mojej relacji historii nie do końca oczywistych dziękuje za rozmowy, dialog, wymianę zdań i dobre przyjęcie moich zdjęć – mówi Marcin Kwarta.

Wernisaż miał swoją oprawę muzyczną. Odwiedzający mogli wysłuchać koncertu Marka Bińka pt. „Krajobraz z człowiekiem”. Autorzy prowadzili również warsztaty i pokaz fotografii INSTAX.

Natomiast 5 października wystawa „Historie nie do końca. Oczywiste” zawitała nieco bliżej, bo do galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie. Fotografie będzie można oglądać do 5 listopada br.

Dziękuję wszystkim za obecność i wysłuchanie historii o ludziach i opowieści związanych z powstawaniem prezentowanych kadrów. Było również o filozofii ZEN w poszukiwaniu moich kadrów i zdjęciach, jako okruchów przemijającego czasu. Jeśli ktoś z Państwa chce wejść w świat moich artystycznych przemyśleń zapraszam do Kodręba. Później historie ruszają w Polskę – mówi Kwarta.

Poniżej zdjęcia z wernisażu w GOK w Kodrębie.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD