Weronika Mazur na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin KWF

Reklama

W miniony weekend 19 i 20 listopada reprezentująca Polskę radomszczanka Weronika Mazur wystąpiła na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin KWF w krakowskiej Tauron Arenie. Tym razem wróciła bez medalu, ale za to z bardzo dużym bagażem doświadczeń.


Startując w kategorii kumite seniorek +65kg, przegrała przez wskazanie sędziów walkę o medal z aktualną mistrzynią świata. Występ był bardzo udany i w końcowej klasyfikacji zajęła 5. miejsce. Jak do tej pory jest to największe osiągniecie Weroniki w kategorii seniorskiej. Warto dodać, że była najmłodszą zawodniczką startującą w swojej grupie, a wszystkie jej przeciwniczki od lat osiągały wysokie miejsca w tej kategorii na tatami na całym świecie. Na zawodach była obecna cała czołówka światowego karate, a Weronika walczyła z nimi jak równy z równym – mówi Grzegorz Mazur.

W zawodach uczestniczyło 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła drugie miejsce. Najlepsza była Ukraina, której reprezentanci zgromadzili 40 medali, w tym 11 złotych.  Impreza tej rangi odbyła się po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w Europie.

Podczas zawodów oprócz wspaniałej oprawy walk można było zobaczyć m.in.: pokaz w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, pokaz KATA w wykonaniu shihan Jesus Talan i sensei Rubén Rodríguez, pokaz bębniarzy „TAIKO”czy występ wokalny Mia Dre.Czytaj też: 6. Trail Kamieńsk. Ruszyły zapisy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD