Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

WIOLETTA PAL O WYDATKACH KAMPANIJNYCH

Każda kampania wyborcza kosztuje. Wioletta Pal, kandydatka na prezydenta Radomska ujawniła ile jej komitet wyborczy zamierza wydać na kampanię. Konkretnie: Komitet Wyborczy Wyborców Wioletty Pal na kampanię wyborczą nie może wydać więcej niż 62 965,80 zł.  

Wioletta Pal kwoty podała podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Każdy kandydat na radnego, który startuje do rady miasta (w gminie liczącej powyżej 40 000 mieszkańców) na swoją kampanię może wydać 1276,80 zł. Nasz Komitet zarejestrował 28 kandydatów. Daje nam to kwotę 35 750,40 zł. Limit, na kampanię prezydenta wynosi 27 215, 40.  Kwotę obliczamy mnożąc liczbę mieszkańców gminy razy 60 gr. Liczba mieszkańców Radomska, podana przez Państwową Komisję Wyborczą (by wyliczyć limit) to 45 359 zł. Sumując – Komitet Wyborczy Wyborców Wioletty Pal na kampanię wyborczą nie może wydać więcej niż 62 965,80 – mówiła.  

Pal podkreśliła, iż zarówno ona, jak i osoby kandydujące z jej komitetu kampanię sfinansują wyłącznie z wpłat własnych. – Mój komitet założył na FB FanPAge Kampania bez tajemnic, na którym informować będziemy o wydatkach, jakie ponosimy w trakcie kampanii wyborczej. Administrator będzie zamieszczał tam m.in. zdjęcia tych miejsc w Radomsku, w których pojawią się plakaty, banery. Zapraszam mieszkańców miasta i pozostałe komitety wyborcze – przysyłajcie swoje zdjęcia. Będziemy je publikować. Pokażmy, że kampania może być prowadzona bez tajemnic. #PrzyjazneMiasto to miasto transparentne – zauważa.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. A ta dalej o bzdetach zamiast przedstwaić jakiś konkretny pomysł na Radomsko. Czyli, rozumiem, że żadnego pomysłu nie ma. Zupełnie jak pan Ferenc. Czy to misto dostanie kiedyś prezydenta, który zrobi z nim cokolwiek by nadrobić 40 letnie zaległości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW