WIZJA LOKALNA W SPRAWIE REMONTU ULICY REYMONTA

Reklama

Nie ma tygodnia, aby planowany przez władze miasta remont ulicy Reymonta nie był w centrum zainteresowania radnych. Podczas dzisiejszej wizji lokalnej kolejny raz gospodarz miasta mówił swoje, a radni swoje. W całym tym galimatiasie pozytywne jest jedno: wszyscy chcą zmiany wizerunku centrum miasta…

W zasadzie nic, poza tym o czym była mowa do tej pory strony nic nie zaprezentowały. Prezydent kolejny raz przedstawił dwie koncepcje zmiany wizerunku centrum miasta od ulicy  Narutowicza do ul. Żeromskiego. Radni kolejny raz mieli zastrzeżenia do wycinki drzew…

– Celem zmian wprowadzanych na ul. Reymonta jest stworzenie dla mieszkańców przyjaznej, otwartej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej, poprawa wizerunku miasta oraz wprowadzenie udogodnień w postaci ławek i stojaków na rowery – mówił Jarosław Ferenc. – Drzewa rosnące przy ulicy Reymonta zostaną wycięte. W ich miejsce zostaną posadzone 6 metrowe platany – dodał prezydent.

Takie rozwiązania, jeżeli chodzi o zieleń, nie przekonuje radnej Magdaleny Spólnickiej. – Panie prezydencie, proszę mi odpowiedzieć, kiedy drzewa przeznaczone do wycinki były pielęgnowane? Pytanie zawisło w próżni…

Zwolennikiem wycinki rosnących przy ul. Reymonta drzew jest natomiast radny Jacek Gębicz. – Ta zieleń jest już nie do uratowania chociażby z racji tego, że nawet przycięcie drzew spowoduje to, iż wyrosną nowe, dzikie kłącza, co będzie wyglądało fatalnie – podnosił.

Odmienne zdanie w kwestii wycinki rosnących przy ulicy Reymonta drzew mają nie tylko radni. Mieszkańcy również.

– Moim zdaniem, to co jest już stare podlega wycince. Kochani, coś się rodzi, coś umiera. Niestety takie jest życie, tak stworzony jest świat. Te drzewa nadają się tylko do wycinki, one szpecą całe centrum – zauważył Marek Jędrzejczyk.

– Każda zieleń jest potrzebna. Każda zieleń, to jest zieleń plus, panie prezydencie – stwierdziła natomiast Aleksandra Żarnecka.

Czy drzewa rosnące przy ulicy Reymonta pozostaną, czy też zostaną wycięte zadecydują mieszkańcy miasta podczas konsultacji społecznych. – Do konsultacji społecznych, które odbędą się w maju tego roku przedstawione zostaną dwie koncepcje zagospodarowania ulicy Reymonta bez starych drzew, oraz jedna z drzewami rosnącymi obecnie w terenie przeznaczonym do remontu – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

KONCEPCJE PRZEBUDOWY ULICY REYMONTA

WERSJA 1

WERSJA 2

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD