Włamał się do domu i ukradł samochód. 28-latek w rękach policji

Reklama

Wieczorem 11 listopada 2020 roku policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali 28-letniego mieszkańca Radomska, który poruszając się skradzionym wcześniej samochodem mazda nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie łącznie 10 przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do domu, kradzieży samochodu oraz kilkukrotną jazdę samochodem pod wpływem alkoholu

10 listopada 2020 r. radomszczańscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego w Radomsku i kradzieży laptopa, telefonu komórkowego oraz dokumentów i kluczyków od samochodu osobowego mazda. Posługując się tymi kluczykami sprawca ukradł samochód zaparkowany przed posieją. Łączna suma strat wyniosła ponad 10.000 złotych.

Jak ustalili policjanci, ten sam sprawca wcześniej groził pokrzywdzonej wysyłając do niej wiadomości SMS, włamał się na konto jej poczty elektronicznej, a 17 września 2020 roku  włamał się do pokoju córki pokrzywdzonej, skąd skradł 1.000 złotych. Prowadząc ustalenia, wieczorem 12 listopada policjanci uzyskali informację o miejscu pobytu sprawcy tych przestępstw. W pobliżu wytypowanej posesji w miejscowości Dobryszyce patrol policji zauważył skradzioną mazdę. Na widok radiowozu kierujący mazdą ruszył gwałtownie z miejsca uciekając w kierunku miejscowości Brudzice. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu. Po kilku minutach kierowca mazdy porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Mężczyzna został szybko zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Radomska. Mężczyzna był wczesnej zatrzymywany jako kierujący samochodem w stanie nietrzeźwości, było to we wrześniu i październiku 2020 roku i za każdym razem miał ponad promil alkoholu w organizmie. 12 listopada 2020 roku zatrzymanemu przedstawiono łącznie 10 zarzutów, w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz stalkingu, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 13 listopada 2020 roku Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego na 3 miesiące – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD