Wnioski o RKO i żłobkowe można już składać przez aplikację mZUS

Reklama

Aplikacja mobilna mZUS, która umożliwia szybkie i wygodne składanie wniosków o świadczenia Rodzina 500+ czy Dobry Start 300+, została rozbudowana o rodzinny kapitał opiekuńczy oraz dofinansowanie żłobkowe.


Aplikacja mZUS dla rodziców została po raz pierwszy udostępniona 14 listopada 2022 roku. Można jej używać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Dotychczas klienci ZUS pobrali ją na 100 tys. urządzeń mobilnych.

Nowa wersja oprogramowania została rozszerzona o wnioski dotyczące dofinansowania opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna (tzw. żłobkowe) oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO).Rodzice i opiekunowie, przekonali się już, że złożenie wniosku o świadczenie Rodzina 500 + lub Dobry Start przy pomocy mZUS trwa tylko kilka minut. Teraz przy pomocy smartfona czy tabletu można się ubiegać także o pozostałe świadczenia. Wystarczy zaktualizować aplikację.

– Wnioski o wszystkie te świadczenia składane są jedynie drogą elektroniczną, dzięki temu wnioski można składać przez całą dobę, niezależnie od godzin otwarcia Zakładu. Ogromnym udogodnieniem dla rodziców jest możliwość utworzenia nowego wniosku na podstawie poprzedniego, jeśli taki był składany przez aplikację mZUS lub bezpośrednio na Platformie Usług Elektronicznych  (PUE) ZUS. Dzięki temu większość informacji uzupełni się automatycznie. Jeśli dane uległy zmianie, przed wysłaniem można je edytować – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Aplikacja mZUS to nie tylko świadczenia dla rodzin. Dzięki niej można również: nawiązać telefoniczny kontakt z infolinią ZUS (COT), przejść do strony, która umożliwia rezerwację e‑wizyty w ZUS, odczytać wiadomości, które pojawiły się na indywidualnym profilu na PUE, czy otrzymać powiadomienia, które przypomną na przykład o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.

Aby aktywować aplikację, należy powiązać ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i powiązania aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu na PUE nie można korzystać z aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 11,3 miliona.


Czytaj też: Zmiana organizacji ruchu na ul. Żeromskiego w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD