WOŚP przekazał w pełni wyposażone plecaki medyczne dla szpitala w Radomsku

Specjalistyczne Zespoły Ratownictwa Medycznego ze Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogaciły się o dwie torby pediatryczne przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


I to nie byle jakie torby. To super wyposażone plecaki medyczne, pełne sprzętu przeznaczonego do działań medycznych wykonywanych podczas interwencji z udziałem dzieci.

W każdym przekazanym naszej jednostce plecaku, znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr, pulsoksymetr czy też koło pediatryczne. Jego wyposażenie to wysoce specjalistyczny sprzęt, dedykowany naszym małym pacjentom, który możemy wykorzystywać w nagłych przypadkach, np. w przypadku duszności, utraty przytomności czy też w zdarzeniach drogowych, których uczestnikami są dzieci – informuje szpital.

Wszytko podzielone, idealnie dopasowane do wieku dziecka, profesjonalne przygotowane, tak aby w razie konieczności można było je szybko użyć. Bez wątpienia to torba ratowniczych marzeń, która pomoże w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych.

Czytaj też: Nowe aparaty do badań RTG oraz USG trafiły do szpitala w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD