Cieciura-wybory
KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

WSPÓLNE CZYTANIE PAPIESKIEGO LISTU

Trwają XX Radomszczańskie Dni Rodziny. W środę przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy, pedagodzy oraz pracownicy instytucji kultury czytali ,,List do rodzin” Św. Jana Pawła II.

Wspólne czytanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zebraną publiczność przywitał ks. abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski, przypominając wszystkim, że warto jest wsłuchać się w wciąż aktualne przesłanie ,,Listu do rodzin”, w którym Papież mówi wprost, że chce zapukać do każdego domu. – Spotkać się to znaczy zobaczyć, widzieć i rozumieć. To dzisiejsze spotkanie ma służyć temu, żebyśmy umieli się wsłuchać, co jest aktualnym przesłaniem naszego rodaka do wszystkich grup społecznych, do ludzi dobrej woli mogących wyznawać inne światopoglądy, którzy mogą wyznawać różne religie, ale nie mogą czuć się obcy. Bo jesteśmy w tym samym domu, który to należy do nas i za który zdamy odpowiedzialność przed Bogiem – mówił abp Depo.

Jak wyjaśniają organizatorzy, Jan Paweł II pisał listy do różnych środowisk, czytany dziś list napisał z okazji międzynarodowego Roku Rodziny. Ojciec Święty wskazał w nim że rodzina jest pierwszą i najważniejszą, szczególną i niepowtarzalną drogą. Radomszczańskie Dni Rodziny są doskonałą okazją do przypomnienia myśli i wskazówek udzielanych przez św. Jana Pawła II.

(fot. UM, Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW