Wybory do Miejskiej Rady Seniorów w Radomsku [LISTA KANDYDATÓW]

Reklama

Trwają wybory do Miejskiej Rady Seniorów w Radomsku. 29 maja zakończył się nabór kandydatów na kadencję 2023-2027. Organizacje pozarządowe zgłosiły 7 kandydatur, spośród których 5 osób zostanie wybranych w głosowaniu tajnym i bezpośrednim


Wybory odbędą się w dniu 21 czerwca 2023 r. w budynku Urzędu Miasta przy ul. Tysiąclecia 5 – sala 104 (I piętro) w godzinach 9.00-17.00.

Uprawnionymi do głosowania na kandydata do Rady są mieszkańcy Radomska, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 60 lat. Podstawą do otrzymania karty do głosowania będzie okazanie się dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem.

Każdy głosujący ma możliwość oddania głosu tylko na jednego kandydata.


 

1. BORUTA KAZIMIERA

Pani Kazimiera Boruta jest osobą empatyczną, otwartą na potrzeby innych, łatwo nawiązuje kontakty, wykazuje się dużą kulturą osobistą. Jest uczestniczką Klubu Senior+ od 2019 r. Jest osobą bardzo zaangażowaną w sprawy radomszczańskich seniorów. Podejmuje wiele działań i inicjatyw mających na calu aktywizowanie i poprawę poziomu życia osób starszych w mieście. Jest inicjatorką akcji samopomocy wśród seniorów, dzięki czemu osoby potrzebujące pomocy doraźnej mogą liczyć na bezinteresowną pomoc innych seniorów. Pani Kazimiera posiada predyspozycje do członkostwa w Miejskiej Radzie Seniorów w Radomsku.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Klub Senior+ przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku.

2. CIESIELSKA HALINA

Pani Halina Ciesielska jest aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. W oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Radomsku pełni funkcję skarbnika. Chętnie działa na rzecz seniorów.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Radomsku Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów.

3. GAWLAK ANNA

Pani Anna Gawlak aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku. Zajmuje się działalnością chóru „Serenada”, współorganizuje uroczystości związkowe. Zarząd Związku wyraża zadowolenie ze współpracy z kandydatką.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Radomsku.

4. KACZMARCZYK EWA

Pani Ewa Kaczmarczyk jest osobą działającą od 18 lat na rzecz seniorów – w wolontariacie i społecznie. Prezes i założycielka Fundacji „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego” oraz Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Fundacja „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego”.

5. KĄCKA ZOFIA

Pani Zofia Kącka pełni funkcję Prezesa Zarządu Radomszczańskiego Klubu Amazonek. Aktywnie działa na terenie miasta i powiatu radomszczańskiego na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową w szczególności rakiem piersi.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Stowarzyszenie Radomszczański Klub Amazonek.

6. POL ANNA

Pani Anna Pol jest bardzo aktywnym i zaangażowanym członkiem Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”. To osoba niezwykle obowiązkowa i dokładna. Bardzo poważnie traktuje powierzone zadania, z których wywiązuje się wzorowo. Jest wykształcona i inteligentna. Posiada doświadczenie w pracy w administracji państwowej, ponieważ wiele lat pracowała w Starostwie Powiatowym na odpowiedzialnych stanowiskach. Punktualna, zdyscyplinowana, życzliwa, otwarta na nowe wyzwania. Dynamiczna, pracowita, sumienna i uczciwa. Można na niej polegać. Świetnie nadaje się do pełnienia funkcji społecznych.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.

7. WOLDAN IRENA

Pani Irena Woldan jest aktywnym członkiem zarządu Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku. Prowadzi księgowość i dokumentację finansową. Przygotowuje dokumentację w zakresie rozliczenia dotacji z budżetu miasta. Jest zaangażowana w organizację wydarzeń kulturalnych Towarzystwa. Jej wiedza i doświadczenie byłoby przydatne w Miejskiej Radzie Seniorów.

Podmiot zgłaszający kandydaturę: Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku.


Czytaj też: Mobilna zbiórka elektroodpadów i baterii w zamian za sadzonkę [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD