MEBIN

Wykorzystał nieobecność szefa, przez cztery dni jeździł jego busem

Jubiler Ako

Policjanci przez kilka godzin szukali forda transita, który podczas nieobecności jego właściciela zniknął z posesji. Ostatecznie okazało, się że auto zabrał jeden z pracowników i użytkował jak swoje. 32-latek został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Żytnie. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


16 czerwca do posterunku policji w Żytnie zgłosił się właściciel dostawczego forda, który poinformował, że z terenu jego posesji ktoś prawdopodobnie ukradł jego auto. Dodatkowo, pokrzywdzony informację o tym zdarzeniu rozpowszechnił wśród znajomych. Podjęte działania pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy. Okazało się, że forda „pożyczył” 32-letni pracownik firmy prowadzonej przez pokrzywdzonego. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystał nieobecność szefa, a znając zwyczaje panujące w firmie nie miał problemów z zabraniem busa – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

32-letni mieszkaniec gminy Żytno został zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do posterunku policji. Tam po przesłuchaniu mundurowi przedstawili mu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że chciał tylko jechać do znajomych nad rzekę, a następnego dnia zamierzał oddać auto. Jednak jadąc na piknik spowodował kolizję i uszkodził forda. Wówczas, jak stwierdził, sprawa się skomplikowała. Teraz za swoje lekkomyślne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Przed nami jeden z najbardziej upalnych weekendów tego lata

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW