Select

Wypadek w Kodrębie. Sprawca bez uprawnień, za to po kilku głębszych

Polonaisse

2,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca fiata, który w miejscowości Kodrąb doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Okazało się, że 41-letni sprawca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”. Uprawnień do kierowania motocyklem nie miał również jadący jednośladem.


Do zdarzenia doszło w środę, 27 lipca kilka minut po godzinie 21.00. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący seicento wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Przedborza od Radomska motocykliście. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

21-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Mężczyzna ten był trzeźwy. Natomiast sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Kodrąb nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie.

Mężczyzna prawo jazdy stracił w 2017 roku. Noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Z kolei od stycznia 2022 roku za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od 1500 do 30.000 złotych. Dodatkowo sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Czytaj też: Policja szuka sprawcy potrącenia rowerzystki. Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na komendę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD