Wakacje z radomszczańską biblioteką. Kreatywne zajęcia dla najmłodszych

Reklama

Za nami połowa wakacji. Spędzając wolny od zajęć szkolnych czas w mieście wcale nie trzeba się nudzić. Instytucje kultury działające w Radomsku oferują dla najmłodszych wiele kreatywnych działań. W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci skorzystały już w warsztatów fotograficznych, rękodzieła czy plastycznych, na których rozwijały m.in. swoją wyobraźnię.


Wakacyjne zajęcia organizowane są również w filiach MBP. Między innymi w filii nr 1 mieszczącej się przy ulicy Batorego, zorganizowano warsztaty rękodzieła. Uczestnicy warsztatów z elementami scrapbookingu (sztuki ręcznego tworzenia i dekorowania albumów, ramek, kartek okolicznościowych), z wielkim zainteresowaniem własnoręcznie tworzyli swój wakacyjny pamiętnik, letnią ramkę na zdjęcie oraz kartkę z wakacji.

Podczas warsztatów z fotografii pn. “Mały fotograf – rób zdjęcia, edytuj i udostępniaj”, mali uczestnicy z wielką ochotą fotografowali przygotowane w plenerze “pluszaki” w roli rekwizytów, a w dalszej części po zapoznaniu się już lepiej ze sprzętem fotograficznym robili sobie wzajemnie zdjęcia portretowe. Jak się okazało w trakcie warsztatów wiele osób ma już zapędy na “wielkiego fotografa”. Na kolejnych zajęciach uczestnicy wspólnie przejrzeli oraz przedyskutowali zrobione przez siebie wcześniej zdjęcia. Dokonali przy użyciu oprogramowania komputerowego podstawowych korekt takich jak: jasność, ostrość, kadrowanie. Uczestnicy puścili wodze fantazji przy korektach z użyciem filtrów kolorystycznych. Warsztaty dały dzieciom wiele frajdy i zabawy.

20 lipca w MBP odbyły się warsztaty z Kicią Kocią, niezwykle popularną bohaterką książek dla najmłodszych autorstwa Anity Głowińskiej. Warsztaty prowadziła Monika Skikiewicz “Bajanka” – logopeda, pedagog, dziecięca instruktorka teatralna. “Bajanka” zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w pokoiku Kici Koci. W zabawach aktywnie brały udział dzieci oraz rodzice. Uczestnicy całkowicie poddali się iluzji, muzycznej zabawie oraz z wielkim zainteresowaniem przyglądali się eksperymentom chemicznym. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Kici Koci oraz upominek. Była też możliwość sfotografowania się z Kicią Kocią i otrzymania autografu.

Natomiast dwa dni później odbyły się warsztaty rękodzieła ph. “Wielki powrót tradycyjnej kartki okolicznościowej”, które poprowadziła instruktor Danuta Barska. Uczestnicy wycinali elementy maszynką do scrapbookingu i tworzyli piękne kartki na różne okazje. W drugiej części zajęć każde dziecko wykonało exploading box, czyli eksplodujące pudełko oraz dekoracyjne pudełeczko na upominek. Do ozdabiania pudełek wykorzystano elementy wycięte z wykrojników i dziurkaczy. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i zręcznością manualną.

Warsztaty rękodzieła prowadzone przez Danutę Barską zorganizowano jeszcze raz 27 lipca. Temat zajęć były “Słodkie pudełka – tworzenie czekoladowników”. Uczestnicy warsztatów nauczyli się, jak zrobić piękne opakowanie na czekoladę lub inne słodycze. Poznali również metodę quillingu, którą ozdobili wykonane przez siebie czekoladowniki. Okazało się, że czekoladowniki mogą mieć bardzo niezwykły kształt np. pantofelka Kopciuszka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD