Wystawa fotograficzna Radosława Bartnika na Międzynarodowym Festiwalu Folkowych Inspiracji w Łodzi

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych “Folkowe Inspiracje” w Łodzi, swoją wystawę fotograficzną zaprezentował Radosław Bartnik, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.


Wystawa odbyła się w sobotę (17 września) podczas “Folkkontynent #Sztuka w ogrodzie botanicznym” i prezentowała fotografie z podróży do najdalszych zakątków świata.

Celem moich podróży nie jest dotarcie do punktu na mapie, ale samo podróżowanie, droga na której spotyka się ludzi, miejsca, krajobrazy, kolory, zapachy, smaki. Chociaż nie wybieram się w podróż po to, żeby robić zdjęcia, w drodze zawsze towarzyszy mi aparat. Miejsca, w których byłem wpłynęły na to kim jestem i jak postrzegam wielokulturowy barwny świat. Fascynują mnie inne kultury i cieszę się, że w czasie moich podróży choć na chwilę mogę być ich małą częścią. Ludzi, których spotykam na swojej drodze, fotografuję bez planowania. Oni są w drodze, ja jestem w drodze i na ułamek sekundy się spotykamy – raczej pierwszy i ostatni raz, ale spotkani bohaterowie pozostają na zdjęciach. Podróżowanie jest dla mnie źródłem energii na długi czas po powrocie do codzienności, a zatrzymane w kadrze obrazy pamiętnikiem przebytej drogi – mówi Radosław Bartnik.

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych “Folkowe Inspiracje” jest wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym i wielokulturowym. Ideą festiwalu jest zainteresowanie szczególnie młodych ludzi współczesnym tworzeniem we wszystkich dziedzinach sztuki w oparciu o bogactwo tradycji kulturowej różnych narodów i grup etnicznych na świecie.

Festiwal ma na celu stymulowanie do kreatywności, aktywności i wspierania artystycznej twórczości amatorskiej młodych ludzi oraz dorosłych poprzez sięgnięcie do tradycyjnej kultury rodzimej i innych narodów. Jest płaszczyzną prezentacji młodych wokalistów, tancerzy, instrumentalistów, plastyków, fotografów, kreatorów mody, dizajnerów oraz profesjonalnych twórców w tych dziedzinach, eksperymentujących artystycznie w oparciu o folk, folklor i etno.

Festiwal organizowany był przez Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO oraz Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD