Magdalena Spólnicka

3 miliony dla OSP w Łódzkiem, również z powiatu radomszczańskiego

Nowe pompy, węże, radiostacje, nożyce, kamery termowizyjne, agregaty, odzież bojowa – to sprzęt, jaki jeszcze w tym roku trafi do remiz 156 jednostek OSP w województwie łódzkim. Pieniądze na ten cel – 3 mln złotych – przekazał Samorząd Województwa Łódzkiego, który w ten sposób chciał wesprzeć te straże, które część swojego wyposażenia przekazały dla Ukrainy. Pieniądze otrzymały również jednostki z OSP w powiecie radomszczańskim.


Symboliczne czeki, we wtorek 20 września odebrali druhowie 27 jednostek z całego województwa – to tylko część ze wszystkich 156 OSP, które wygrały w konkursie „Zwiększenie potencjału ratowniczego ochotniczych straży pożarnych województwa łódzkiego”.

Po raz pierwszy jednostki mogły same aplikować o pieniądze, bez pośrednictwa gmin, jak to było do tej pory. Dotacje dla poszczególnych jednostek wynoszą od 3 do 20 tys. zł. W każdym przypadku to pieniądze na konkretne wyposażenie wskazane przez daną jednostkę. W powiecie radomszczańskim dotację otrzymały:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Przedborzu – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Silnicy – 19 600,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Gomunicach – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowicach – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Gidlach – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Pławnie – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlnie Drugim – 20 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Dmeninie – 18 509,04 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Wielgomłynach – 19 000,00 zł;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Wojnowicach – 20 000,00 zł.

Z środków tych zakupimy dwa komplety ubrań specjalnych, dwie pary specjalnych butów gumowych, pompę pływającą oraz wymienimy końcówki węży przy dwóch urządzeniach hydraulicznych do ratownictwa technicznego, całkowity koszt tych zakupów wyniesie ponad dwadzieścia tysięcy siedemset złotych – mówią druhowie z OSP w Przedborzu.

Druhowie z OSP Dmenin przyznane środki również chcą przeznaczyć na zakup dwóch kompletów ubrań specjalnych, a także dwóch zestawów aparatów powietrznych.

Dokonane zakupy znacząco podniosą wartość bojową naszej jednostki oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa dla całej lokalnej społeczności – mówią druhowie z OSP Dmenin.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD