Wzmożone kontrole na drogach i kaskadowe pomiary prędkości

Reklama

Przez ostatnie 8 miesięcy na terenie woj. łódzkiego policjanci ujawnili ponad 54 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Niestety prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych. W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na drogi wyjechały policyjne załogi grup SPEED.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.

Takie działania mają charakter prewencyjny, ich głównym celem jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków. Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego – przypomina Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Ujawnione wykroczenia przekroczenie dozwolonej prędkości  na terenie woj. łodzkiego w 2019 r to  53168 przypadków ,  w 2020 r – 54685,  przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km w obszarze zabudowanym  w 2019 r- 1265 , w 2020 r -2762
 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD