Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

Z „GRZYBKA” ZNIKNĘŁA OSTANIA STACJA BAZOWA SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ

Po 9 latach walki z operatorami telefonii komórkowej oraz licznych rozprawach sądowych mieszkańcy osiedla Leszka Czarnego zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przeciwko Promieniowaniu „PEM” odnieśli sukces. Dziś, z popularnego „Grzybka” zniknęła ostania stacja bazowa jednej z sieci telefonii komórkowych.

– Nareszcie będziemy mieli spokój. Doczekaliśmy się! – usłyszeliśmy od Zbigniewa Podobińskiego, który prywatnym aparatem uwieczniał tak ważną dla mieszkańców osiedla chwilę – demontaż ostatniej stacji bazowej jednej z sieci telefonii komórkowych.  – Walczyliśmy z urzędnikami miejskimi, przede wszystkim z prezydentami. Walczyliśmy  z sądami, ponieważ w Sądzie Okręgowym w Łodzi  przegrywaliśmy.  Po naszej stronie był  – co nas niezmiernie cieszy – Naczelny Sąd Administracyjny, w którym wygraliśmy w 99 proc. zgłoszonych spraw – dodaje.

Stacje telefonii komórkowych z popularnego „Grzybka” zniknęły.  Tym samym mieszkańcy dopięli swego. Nie jest to równoznaczne z tym, że dopuszczają…  – Pozostaje jeszcze plan zagospodarowania dla tego terenu. Nie godzimy się, aby w pobliżu naszych bloków pojawiły się usługi, kolejny sklep. Może warto pomyśleć o zagospodarowaniu tego terenu z myślą o dzieciach czy też budowie bloku mieszkalnego – zauważa Z. Podobiński.

Do tematu powrócimy w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 23 stycznia.

 

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW