Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

Z RADOMSKA WYRUSZY ROWEROWA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Działająca w Radomsku grupa Rowerowo.pl zaprasza do udziału w rowerowej pielgrzymce z Radomska na Jasną Górę. Start już w sobotę (13 lipca 2019 r.) o godz. 6.00.

Wyjazd odbędzie się w sobotę 13 lipca w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. – Spotykamy się tradycyjnie na placu 3 Maja koło fontanny o godzinie 5.45. Po krótkim przywitaniu, wyruszamy w trasę około 6. Do Częstochowy pojedziemy tradycyjnie DK 91, czyli wyjeżdżamy w kierunku Częstochowy ulicą Krakowską. Po drodze planowane są trzy postoje: Kłomnice, Michałów (parking), Rędziny (kościół) – wyjaśnia organizator.

Tym razem nastąpi mała zmiana programu pielgrzymki w Częstochowie. Ze względu na remont w katedrze, rowerzyści spotkają się bezpośrednio w Alei Najświętszej Marii Panny od strony Placu Daszyńskiego. Stąd zaplanowany jest na godzinę 10 przejazd alejami pod Jasną Górę. O godzinie 11.30 Msza Święta na szczycie. Wyjazd w drogę powrotną, przewidywany jest na godzinę 14.00.

– Wszystkich uczestników proszę o zabranie koszulek z logo Radomska lub innych białych, które będziemy mogli założyć na czas wspólnego przejazdu. Przypominam o tym, że uczestniczymy w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Proszę o zabranie podstawowego zestawu naprawczego z odpowiednią dętką, a rower, którym będziemy się poruszać, musi być sprawny technicznie. Ponadto zabieramy niezbędną ilość napojów i żywności. Zalecamy zawarcie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia dla rowerzystów – radzą organizatorzy.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW