ZADZIAŁO SIĘ. PARK ŚWIĘTOJAŃSKI NARESZCIE ODDANY

Reklama

Ze sporym poślizgiem, ale najważniejsze, że zakończył się drugi etap rewaloryzacji parku Świętojańskiego w Radomsku. Z wyremontowanego obiektu mieszkańcy mogą korzystać od dziś (10 października).


Uroczystego otwarcia parku dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Nowe huśtawki wypróbowały natomiast dzieciaki z radomszczańskich przedszkoli i szkół.

– Niestety otwarcie parku wydłużyło się, ponieważ latem tego roku na terenie obiektu złamała się lipa i konserwator zabytków, pod którego opieką jest park przez półtora miesiąca wydawał nam pozwolenie na wycięcie tego drzewa. Mam jednak nadzieję, że radomszczanie od dziś będę mogli cieszyć się parkiem – zauważa prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Oficjalnemu otwarciu parku towarzyszyły występy kataryniarza oraz zabawy z Myszką – Miki. Na milusińskich czekała też darmowa wata cukrowa.

xxx

W ramach inwestycji w parku powstała fontanna multimedialna, plac zabaw dla dzieci wyposażony w 20 urządzeń, siłownia na świeżym powietrzu, stoliki przeznaczone do gry np. w szachy itp. Przebudowie uległy również istniejące już alejki, zostały posadzone nowe rośliny, pojawiły się nowe kosze na śmieci i oświetlenie.

Koszt rewaloryzacji Parku Świętojańskiego to 5,1 mln złotych. Miastu udało się pozyskać 3,8 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi, z czego dotacja wynosi 1,2 mln zł, a pozostała kwota w wysokości 2,6 mln zł udzielona została w formie pożyczki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD