ZARZĄD POWIATU JUŻ W TRZYOSOBOWYM SKŁADZIE

Reklama

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego pracuje już w składzie trzyosobowym. Podczas dzisiejszej – nadzwyczajnej sesji radni przyjęli rezygnację członka zarządu, Urszuli Borowieckiej. Jest to następstwo przyjętej podczas poprzedniej sesji zmiany w Statucie Starostwa.

Urszula Borowiecka członkiem Zarządu Powiatu była przez niespełna miesiąc. Została powołana na miejsce Beaty Pokory (wybranej na stanowisko starosty). O tym, że swą funkcję będzie pełnić tak krótko było wiadomo już w chwili powołania. To za sprawą poczynionej na styczniowej sesji zmiany w Statucie Starostwa. Zakłada ona funkcjonowanie Zarządu Powiatu Radomszczańskiego w składzie trzyosobowym, a nie – jak dotychczas – czteroosobowym. Zanim jednak uchwała weszła w życie, Zarząd, zgodnie z dotychczasowym Statutem musiał liczyć cztery osoby.

– Dziś uchwała uprawomocniła się. Musieliśmy się spotkać na sesji nadzwyczajnej, żeby nie rodziły się wątpliwości, czy Zarząd działa w składzie trzyosobowym, czy czteroosobowym. Gdybyśmy dziś nie przyjęli rezygnacji Urszuli Borowieckiej, wszystkie podejmowane od jutra przez Zarząd uchwały byłyby nieważne – wyjaśnia starosta Beata Pokora.

Powodem zmniejszenia składu osobowego Zarządu Powiatu – jak podkreśla starosta – są względy ekonomiczne.

Za przyjęciem rezygnacji Urszuli Borowieckiej zagłosowało 14 radnych, 6 wstrzymało się od głosu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD