Zasnął za kierownicą na A1. Tym razem, kierowcy mieli bardzo dużo szczęścia

Reklama

Zmęczenie i w efekcie zaśnięcie było przyczyną zdarzenia drogowego, które miało miejsce w nocy 5 lutego na autostradzie A1.


Policjanci z radomszczańskiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce kilka minut przed godziną 23.00, na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Gomunice.

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 54-letni kierujący volkswagenem zasnął na krótką chwilę za kierownicą, stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające drogę. Mężczyzna z pojazdu wydostał się o własnych siłach. Chwilę później w golfa uderzył jadący lewym pasem kierujący osobowym mercedesem. Ten pojazd, zakończył jazdę na barierach energochłonnych z prawej strony nitki autostrady w kierunku Katowic. W krótkim czasie na wrak volkswagena najechał kierowca ciężarówki – mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Mimo olbrzymich zniszczeń w pojazdach, żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała skutkujących hospitalizacją. Wszyscy trzej panowie podróżowali sami, byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji, mieszkańca województwa śląskiego, policjanci nałożyli mandat karny. Ruch w kierunku Katowic był całkowicie wstrzymany przez blisko 2 godziny.

Policja apeluje o ostrożność i odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników dróg.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby zwracali uwagę na swoje samopoczucie podczas jazdy. Nie wolno ignorować zmęczenia, znużenia lub pogarszającego się stanu zdrowia. Bez wątpienia, zmęczenie powoduje obniżenie funkcji psychomotorycznych kierowcy, co wpływa na koncentrację. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w miejscu bezpiecznym i odpocząć. Ignorowanie sygnałów organizmu może mieć tragiczne konsekwencje – dodaje policjantka.Czytaj też: Pożar mieszkania w kamienicy przy Placu 3 Maja w Radomsku. Przyczyną podpalenie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD