Zimowa aura w Radomsku

Reklama

Zima znów zawitała do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymał w środę wieczorem ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu w trzech województwach. Alert dotyczy wschodu woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza

Od dzisiaj zacznie robić się coraz chłodniej, a przez to bardziej zimowo. Wciąż będzie pochmurno, a we wschodniej połowie kraju padać będzie deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy temperatura na przeważającym obszarze kraju spanie poniżej 0°C, a w dzień maksymalnie będzie od 0°C.

W piątek na niebie wciąż dominować będą chmury. We wschodniej połowie kraju padać będzie już głównie sam śnieg. Temperatura maksymalna wynosić będzie od -2°C. Wiatr wciąż będzie słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych.

W sobotę strefa opadów rozszerzy się na cały kraju. Przeważnie będzie to śnieg, ale początkowo na zachodzie prognozowany jest również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie taka sama jak w poprzednim dniu, od -2°C do 2°C.

Niedziela nie przyniesie zmiany pogody. Wciąż będzie pochmurno i zimowo, bo w całym kraju prognozowane są opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -3°C do 1°C. Przed nami co najmniej dwa tygodnie trwałej zimy.

(Informacja: IMGW)

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD