MEBIN

Zimowe utrzymanie dróg w powiecie radomszczańskim

Na powiatowych drogach pługopiaskarki pracowały między godzinami 19.00 – 22.00 we wtorek i między godz. 4.00 – 6.00 w środę.

Robutkowo

Większość powiatowych dróg zakwalifikowana została do V standardu zimowego utrzymania, a to oznacza, że mieszanką piasku i soli posypywane są tylko tzw. miejsca decydujące o możliwości ruchu, czyli skrzyżowania, łuki, wzniesienia, przystanki autobusowe. Wyjątek stanowią drogi Radomsko – Kobiele Wielkie oraz Radomsko – Sulmierzyce (odcinek Radomsko – Krzywanice), zakwalifikowane do IV standardu, a co za tym idzie – posypywane na całej długości.

Na mocy porozumienia między samorządami, zimowym utrzymaniem powiatowych dróg położonych w granicach administracyjnych Radomska, zajmuje się Miasto Radomsko. Porozumienie to obejmuje około 19 kilometrów dróg.

Na mocy podobnych porozumień zimowym utrzymaniem powiatowych dróg na swoim terenie zajmują się gminy: Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk (z wyłączeniem odcinka drogi Pytowice – Słostowice), Kodrąb, Kobiele Wielkie (bez odcinka drogi Radomsko – Kobiele), Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny. Stawka ryczałtowa za ,,opiekę” nad przejętym 1 km drogi w sezonie 2020/2021 wynosi 1600 zł. W sumie długość dróg przekazanych gminom w celu zimowego utrzymania wynosi 256 km.

Zimowym utrzymaniem pozostałych 154 km dróg powiatowych (na terenie gmin: Gidle, Lgota Wlk., Ładzice, Radomsko i Żytno oraz dróg wyłączonych z porozumień z samorządami) zajmują się dwie firmy: Zigger z Bełchatowa i Andrex z Maluszyna.

Czytaj też: Służby przypominają o obowiązku odśnieżania chodników i dachów

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Niezła bida. Wjeżdżasz do powiatu bełchatowskiego i masz czarne o i mokre nawet drogi gminne, a u nas wielka łaska bo posypią skrzyżowanie i przystanek. …i kamieni kupa. Nie dość, że stsn dróg powiatowych jest jednym z gorszych w województwie to jeszcze to. Może warto niwe władze powiatu wyłonić? Takie zaradne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW