Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

ZŁOTE GODY W RADOMSKU [FOTO]

Siedem par zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 7 par małżeńskich.

Odznaczone zostały następujące osoby:

1.    Pani Anna Błasiak i Pan Jerzy Błasiak
2.    Pani Halina Gabor i Pan Zdzisław Gabor
3.    Pani Barbara Kurzelewska i Pan Zbigniew Kurzelewski
4.    Pani Teresa Pukacz  i Pan Bogdan Pukacz
5.    Pani Krystyna Sukiennik  i Pan Tadeusz Sukiennik
6.    Pani Jadwiga Zatoń i  Pan Tadeusz Zatoń
7.    Pani Barbara Zdzierak  i Pan Leon Zdzierak

Medal jest nagrodą za wytrwałość w miłości i wierność złożonej 50 lat temu przysiędze. Dekoracji Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej dokonał Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, natomiast legitymacje wręczył przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski.

Chcę Państwu pogratulować, 50 lat to bardzo dużo czasu. Wytrwaliście wspólnie w miłości i życzliwości. Dawaliście przykład młodszym pokoleniom, że mimo różnych przeciwności można się szanować, kochać i wzajemnie żyć – mówił po dekoracji prezydent Jarosław Ferenc.

Wszystkim Jubilatom licznie towarzyszyły rodziny – dzieci, wnuki, prawnuki. Nie zabrakło życzeń oraz pamiątkowej fotografii. Jubileusz „Złotych Godów” uświetnił koncert Agnieszki Ciesielskiej i Pauliny Gorzędowskiej.

(info: UM w Radomsku)

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW