Zmiany w kursowaniu autobusów MPK z powodu remontu ulicy Łokietka w Radomsku

Reklama

W związku z rozbudową ulicy Łokietka w Radomsku od poniedziałku, 29 stycznia do odwołania zostanie zamknięta ulica Jagiellońska na wysokości ulicy Piastowskiej.


Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne od 29 stycznia nastąpi zmiana kursowania wszystkich linii korzystających z ulicy Jagiellońskiej w swoich przejazdach, tj. pętla autobusowa spod Nowego Cmentarza zostaje przeniesiona na ulicę św. Jadwigi Królowej, gdzie linie będą rozpoczynały lub kończyły swoje przejazdy (a więc dla wszystkich linii poza: 5, 7, 9, 10, 11, 19).

Całkowicie z ruchu wyłączone zostają przystanki: “Jagiellońska Szkoła”, “Starowiejska N/Ż” (po stronie bloków) oraz “Jagiellońska Pętla” (w obu kierunkach).

Przystanki zastępcze w zależności od zmienionej trasy przejazdu to: tymczasowy przystanek “Św. Jadwigi Pętla” (w okolicy bloku numer 2/ sklepu Lidl), “Piastowska ZUS”.

Kluczowe zmiany z powodu zmiany tras dla linii 0, 6, 15:

Dla linii numer “0”:

Zmieniona trasa linii numer 0 dla wariantów przejazdowych do przystanku Jagiellońska Pętla lub z przystanku Jagiellońska Pętla – przystanki te zostają zmienione na tymczasowe przystanki przy ul. Św. Jadwigi Królowej na wysokości bloku numer 2 z pominięciem również przystanków Jagiellońska Carrefour oraz Jagiellońska Szpital.

Zmieniona trasa linii numer 0 warianty przejazdowe ze Strzałkowa i Grzebienia – do ul. Jagiellońskiej będą jechały następująco: ul. Wyszyńskiego do ul. Łokietka, następnie do przystanku Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Następuje tu pominięcie przystanków Jagiellońska Pętla w obu kierunkach, Jagiellońska Szpital, Jagiellońska Szkoła.

Zmieniona trasa linii numer 0 warianty przejazdowe do Strzałkowa i Grzebienia – do skrzyżowania ulic Piastowska L. Czarnego po linii, dalej do przystanku Piastowska ZUS, następnie ul. Łokietka do Wyszyńskiego i dalej zgodnie z rozkładem. Pominięcie ul. L. Czarnego, ul. A. Krajowej i ul. Jagiellońskiej.

Dla linii numer “6”:

Zmieniona trasa linii numer 6 w kierunku Kietlina od Dworca PKP/Sucharskiego do skrzyżowania ulic Piastowska L. Czarnego po linii, a dalej do przystanku Piastowska ZUS, następnie ul. Łokietka do Wyszyńskiego i dalej zgodnie z planem. Pominięcie ul. L. Czarnego, ul. A. Krajowej i ul. Jagiellońskiej.

Zmieniona trasa linii numer 6 w kierunku Dworzec/Sucharskiego od Kietlina do skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Łokietka zgodnie z planem, dalej ul. Łokietka do ul. Jagiellońskiej na przystanek Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Tutaj z pominięciem przystanku Jagiellońska Pętla.

Dla linii numer “15”:

Zmieniona trasa linii numer 15 w kierunku Dziepółć – od Dworca PKP do skrzyżowania ul. A. Krajowej i L. Czarnego po linii, a dalej ul. L. Czarnego do Piastowskiej i w prawo w stronę ul. Jagiellońskiej do przystanku Piastowska ZUS. Następnie ul. Łokietka do ul. Wyszyńskiego i dalej w stronę Dziepółći – z pominięciem przystanków Leszka Czarnego Basen, Armii Krajowej Garaże, Jagiellońska Szkoła oraz Jagiellońska Pętla.

Zmieniona trasa linii numer 15 w kierunku Dworzec PKP adekwatnie do powyższego z Dziepółci po linii do ul. Wyszyńskiego dalej do ul. Łokietka następnie do ul. Jagiellońskiej na przystanek Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Tutaj z pominięciem przystanku Jagiellońska Pętla.

Linia numer “13” o godz. 04:54 na czas remontu zostaje zawieszona.

Uwaga! Należy zwracać uwagę na kierunek przejazdu autobusu (wyświetlany na tablicy kierunkowej autobusu).

Szczegółowy (tymczasowy) rozkład jazdy autobusów MPK w Radomsku można znaleźć na stronie spółki.

Rozbudowa ulicy Łokietka – I etap

Zmiany tras autobusów spowodowane są pracami, które rozpoczną się 29 stycznia polegające na rozbudowie ulicy Władysława Łokietka w Radomsku. Chodzi o budowę kanału deszczowego odprowadzającego wodę deszczową z pasa drogowego ul. Wł. Łokietka. Kanał deszczowy z ul. Łokietka będzie się łączyć z tym w ul. Jagiellońskiej i odprowadzał nim wodę deszczową z pasa drogowego. Jest to pierwszy etap rozbudowy tej ulicy. W kolejnych etapach remontu ulicy zaplanowano m.in.:

  • budowę jezdni o szerokości 6 m;
  • budowę chodników po obu stronach o szerokości 2 m;
  • budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2 m. Dodatkowo istniejąca ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Piastowskiej zostanie przebudowana;
  • wyniesienie skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego;
  • budowę zjazdów;
  • urządzenie terenów zieleni w pasie drogowym;
  • budowę nowego oświetlenia.

Czytaj też: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co będzie się działo w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD