Luxbud

Zniszczył elewację budynku MDK. Wandal w rękach policji

Polonaisse

Kryminalni ustalili, że sprawcą uszkodzenia fragmentu elewacji budynku Miejskiego Domu Kultury w Radomsku jest 23-letni radomszczanin. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 18 listopada 2021 roku. Tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Do uszkodzenia fragmentu elewacji budynku użyteczności publicznej doszło pod koniec sierpnia 2021 roku. Straty wówczas zostały oszacowane na prawie 10 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni, działania których pozwoliły na wytypowanie sprawcy tego zdarzenia. Po weryfikacji zebranych danych funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili do komendy 23-letniego sprawcę uszkodzenia mienia. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że tego dnia był pijany. Ponadto, mocno zdenerwował się podczas spotkania ze swoimi koleżankami a swoje niezadowolenie wyładował na ścianie budynku. Śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Radomszczanin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD