Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady wspierają Polski Czerwony Krzyż

W ramach operacji „Odporna wiosna” łódzcy terytorialsi wspierają łódzki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Wspólnie rozładowują żywność i przekazują paczki żywnościowe potrzebującym.

Pomoc polega m.in. na przewozie transportów z żywnością oraz innymi produktami do magazynu PCK w Łodzi. Żołnierze zajmują się także rozładunkiem i rozdzielaniem paczek dla podopiecznych PCK przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Przez kilka godzin dziennie żołnierze 9ŁBOT a do niedawna także podchorążowie WAT, rozdają paczki z produktami pierwszej potrzeby.

-Cieszę się, że jako podchorąży Wojskowej Akademii Technicznej mogę nieść pomoc. Na tym polega bycie żołnierzem. – mówi sierżant podchorąży Artur Wojciechowski. – Czujemy się potrzebni i jesteśmy dumni, że wspieramy naszych rodaków w potrzebie – dodaje sierżant podchorąży Kamil Sokalski.

-W akcji pomocowej uczestniczyło nawet 40 żołnierzy OT i podchorążych. W ramach wsparcia dla ubogich w ciągu kilku dni wydawali nawet 20 ton żywności dla kilkuset rodzin. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonują zadania na rzecz walki z koronawirusem już od 6 marca – w dwa dni po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Równocześnie Brygady WOT były wspierane przez podchorążych wszystkich uczelni wojskowych – wyjaśnia mjr Arkadiusz Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej, Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK