Został już tylko miesiąc na opłatę bonami noclegów i atrakcji turystycznych

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić tylko do końca marca. W tym czasie, choćby zaliczkowo należy dokonać opłaty za noclegi lub atrakcje turystyczne zaplanowane na okres np. majówki lub wakacji. Nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty przed końcem marca.


Uprawnieni do bonu w województwie łódzkim opłacili nim wyjazdy wakacyjne i weekendowe lub inne atrakcje turystyczne na kwotę blisko 170 mln zł.

Niektóre osoby wykorzystały przysługujące im bony w 100 procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wykorzystania. W naszym regionie aktywowano 87 procent przysługujących bonów. Jednak część rodziców, do tej pory nie aktywowała jeszcze bonu. Nieaktywnych bonów w łódzkim jest jeszcze ponad 34 tys. o łącznej wartości ok. 22 mln zł –informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2 mld 871 mln zł. Niemal 2,7 mln bonów zostało wykorzystanych w 100 procentach. Ogółem aktywowano ponad 3,7 mln bonów turystycznych, czyli 87 procent wszystkich.

Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 633 mln zł i 523,5 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 72 mln zł.

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.


Czytaj też: Radni Seniorzy zajęli się problemem smogu i zieleni w mieście. Uchwalono też wniosek o nadanie Medalu Miasta Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD