ZUS przejął obsługę 500 plus

Polonaisse

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kreator wniosków na Platformie Usług Elektronicznych ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500 plus.


Od 2022 r. obsługę 500 plus zaczął przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą kontynuowały wypłatę tych już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 r.

Natomiast ZUS od 1 stycznia będzie wypłacał nowe, przyznane przez siebie świadczenia. W lutym zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

Przygotowany został specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500 plus.

– Kreator wniosków został przetestowany, działa prawidłowo i został uruchomiony przez ZUS 1 stycznia 2022 r. Dotyczy to wniosków o 500 plus+ dla tych rodziców, którzy nie otrzymują 500 plus+ z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub wrócili z zagranicy spoza Unii Europejskiej. Kreatory wniosku pomogą, krok po kroku, wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki na papierowych wnioskach – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska – prezes ZUS.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane na konto bankowe.


Czytaj też: ZUS: Od 17 stycznia rusza kolejna odsłona Tarczy antykryzysowej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD