Select

ZWIĄZKOWCY O ZMIANACH KADROWYCH W MAGISTRACIE [OŚWIADCZENIE]

Polonaisse

Działający w Urzędzie Miasta w Radomsku związek zawodowy „Solidarność” odniósł się do ostatnich zmian kadrowych, jakie zarządzeniem prezydenta Jarosława Ferenca nastąpiły w tym tygodniu. Na swoim facebookowym profilu zakładowa „Solidarność” wydala oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść.

„Troje naczelników wydziałów, którym zmieniono nazwę, traci zatrudnienie w Urzędzie Miasta. Likwidacja stanowisk pracy w związku ze zmianą Regulaminu Organizacyjnego, to mniej czy bardziej zręczne zasłanianie się przyczyną ogólną, pozorną i nierzeczywistą. Pan Prezydent nie przedstawił Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” żadnego dokumentu potwierdzającego zasadność wprowadzanych zmian. Brak też stanowiska wskazującego celowość likwidacji wydziałów. Warto tu podkreślić, że przyczyna reorganizacji nie może być formułowana w dowolny sposób. Konieczne jest przestrzeganie reguł, wielokrotnie powoływanych w orzecznictwie sądowym, podkreślających, że musi to być przyczyna rzeczywista, a nie pozorna.
Nie została podjęta nawet próba szukania rozwiązań umożliwiających zaniechanie zwolnień doświadczonych pracowników. Takie działanie uważamy za celowe, zmierzające rozwiązania stosunku pracy z członkami naszej organizacji. Bo nie bez znaczenia, w naszym przekonaniu jest też fakt, że urzędujący prezydent prowadzi swoistą nagonkę na zakładową „Solidarność”, m.in. poprzez zwolnienia, degradacje czy zmianę stanowisk pracy.
Ponadto z dniem 28 lipca 2016 r. został przeniesiony do Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku, za rzekomym porozumieniem stron, którego nigdy nie otrzymał mgr inż. budownictwa lądowego Karol Kaurzel, inspektor dotychczasowego Wydziału Planowania, Realizacji, Inwestycji i Infrastruktury Miejskiej a jednocześnie wiceprzewodniczący Organizacji Zakładowej. Wskazać należy, że żadne z zadań służbowych, jakimi zajmował się dotychczasowo Karol Kaurzel, nie znajduje się w zakresie pracy jednostki jaką jest Wydział Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Nie sposób również nie dostrzegać, że pozorność przyczyny tych działań dotyczy osób zatrudnionych wcześniej przez Prezydent Annę Milczanowską. To ich dotyczą kary porządkowe, przesunięcia na stanowiskach pracy i zwolnienia. Tak realizowaną „zemstę polityczną” trudno ująć inaczej niż jako dyskryminację.
Osoby, które dotknęły „zmiany organizacyjne” to osoby kompetentne, odpowiedzialne, wykonujące swoje zadania służbowe w sposób rzetelny, sumienny i prawidłowy. Są wieloletnimi i oddanymi pracownikami Urzędu Miasta Radomsko. Jak na ironię, brak zastrzeżeń do wywiązywania się z obowiązków służbowych stał się przyczyną tworzenia fikcji polegającej na wyimaginowanej konieczności likwidacji stanowisk. Całkowicie zignorowano dorobek pracy wymienionych Naczelników, nie proponując im zatrudnienia na innym stanowisku, zgodnie z ich kompetencjami i posiadaną wiedzą.
To wszystko smutne, ale jednocześnie bardzo niepokojące. Bo nie tylko ludzki aspekt sprawy budzi nasze opory. Gorzej, że kolejny raz nowe władze urzędu wykazały się kompletnym brakiem znajomości Instrukcji Kancelaryjnej, nie zrozumieniem zasad działania urzędu i czynności jakie należy podjąć w związku ze zmianami organizacyjnymi. Zgodnie z Instrukcją Kancelaryjną „oznaczenie komórki organizacyjnej, stanowiące element znaku sprawy, może być przyporządkowane w jednym roku kalendarzowym tylko do jednej komórki organizacyjnej, niezależnie od zmian organizacyjnych w podmiocie”. Tymczasem znów następują zmiany i pod nowymi nazwami nowym komórkom przyporządkowuje się ten sam symbol drugi raz w ciągu roku kalendarzowego. Tak oto wygląda dziś profesjonalizm”.

źródło: facebook.com/oz.um.radomsko

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD