Ulica Geodetów zostanie rozbudowana. Umowa z ŁSSE podpisana

Reklama

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z miastem Radomsko podpisała porozumienie na mocy którego możliwa będzie rozbudowa ulicy Geodetów, znajdującej się na terenach radomszczańskiej podstrefy ŁSSE.  Inwestycja oszacowana jest na ponad milion złotych, z czego 500 tys. złotych dofinansuje ŁSSE.


Informacja ta ujrzała światło dzienne podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez poseł Annę Milczanowską. Oprócz parlamentarzystki uczestniczyli w niej wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz oraz prezydent Jarosław Ferenc.

DSCN4753

– Radomszczańska podstrefa w gronie 44 podstref Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest jedną z dwóch, jeśli nie najlepiej rozwiniętą, to bardzo intensywnie się rozwijającą. Kiedy przychodzi do podjęcia decyzji o wsparciu infrastrukturalnym, to dla zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej, opłacalne jest rozwijanie tych stref, które dokładają starań, aby rozwijać się jak najlepiej. Stąd nasz plan finansowy, który pozwolił w tym roku na przeznaczenie, również po rozmowach z poseł Milczanowską, dodatkowej kwoty na rozbudowę ulicy Geodetów, a tym samym na dozbrojenie terenu. Stąd porozumienie podpisane przez władze strefy i prezydenta Radomska – zauważyła wiceprezes Agnieszka Sygitowicz.

– To była moja prośba do zarządu ŁSSE, by wybudować tę drogę. Zarząd przychylił się i pieniądze się znalazły. Wcześniej, kiedy byłam prezydentem zabiegałam o to, by dostać wsparcie i w końcu się udało. Dzięki przychylności zarządu ŁSSE miasto te pieniądze otrzymuje – dodała poseł Anna Milczanowska.

Prezydent Jarosław Ferenc nie kryje zadowolenia z faktu wsparcia miasta przez ŁSSE.

– Bardzo dziękuje za to, iż Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna dofinansowała nasze zadanie, czyli przebudowę ulicy Geodetów. Modernizacja tej drogi uatrakcyjni działkę znajdującą się za Indesitem w kierunku Stobiecka Szlacheckiego – zauważa prezydent Radomska.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD