“Zwolnij! Jak kocha, to poczeka.” Akcja radomszczańskiej policji

Reklama

Walentynki to dobra okazja, by przypomnieć, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży. Radomszczańscy mundurowi właśnie tego dnia prowadzą działania, które mają zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Podczas akcji prowadzonej na drogach powiatu radomszczańskiego funkcjonariusze rozdawali zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Prowadzone w „Dzień Zakochanych” działania mają na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych m.in. poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci będą wręczać zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życie.

Niestety niejednokrotnie jest tak, że to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy bezpieczeństwa, włączamy światła, odkładamy telefon, czy zdejmujemy nogę z gazu. A właśnie nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, kolizji czy wypadków. Mamy nadzieję, że policyjne serduszka każdego dnia, będą przypominały kierującym, aby zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać do celu – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich!Czytaj też: 25-latek uderzył w latarnię i uciekł. Był kompletnie pijany

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD