Zwycięski projekt BO “Zazieleńmy Radomsko”. Zaproponuj miejsca na posadzenie 100 drzew

Reklama

Urząd miast w Radomsku zaprasza mieszkańców do wspólnej realizacji jednego ze zwycięskich projektów w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. „Zazieleńmy Radomsko” to projekt, który zakłada posadzenie drzew oczyszczających powietrze w dzielnicach miasta, które są wyjątkowo narażone na problem smogu.


Celem projektu „Zazieleńmy Radomsko” autorstwa Mirosława Dratwińskiego jest poprawa jakości powietrza w dzielnicach, w których występuje największe zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza pyłami PM10 i PM2,5. Proponowanie dzielnice to m.in. Kowalowiec, Saniki, Bartodzieje, Folwarki, Stobiecko Miejskie (inne wskazane przez mieszkańców).

Nasadzenie drzew, które oczyszczają powietrze pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście, a w przyszłości, kiedy drzewa osiągną większe rozmiary, pomogą zacienić powierzchnie zbudowane, tym samym obniżając temperaturę otoczenia. W ramach projektu planowane jest zakupienie i posadzenie 100 drzew. Będą to duże sadzonki o wysokości ok. 250-300 cm i obwodzie pnia ok.10-12 cm.

W związku z tym prosimy mieszkańców Radomska o wskazanie miejsc nasadzeń drzew w pasie drogowym dróg miejskich przy swojej posesji. Na propozycje czekamy do końca marca 2023 roku. Wszystkie proponowane przez mieszkańców lokalizacje zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa przez pracowników urzędu miasta. Dzięki realizacji zwycięskiego projektu Radomsko będzie jeszcze bardziej zielonym i przyjaznym miejscem do życia. W ubiegłym roku miasto zasadziło 212 nowych drzew – zachęcają urzędnicy.

Zgłoszenia można przekazywać do końca marca br. na adres e-mail: rolnictwo@radomsko.pl lub osobiście w p. 310 (III piętro).

Więcej o projekcie: TUTAJ.


Czytaj też: Płatniku, pamiętaj o złożeniu ZUS IWA za 2022 rok

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD