Select

Zwycięzcy konkursów na najsmaczniejszą zalewajkę i hasło promujące powiat

Polonaisse

Podczas II Powiatowego Zlotu Turystycznego w Zakrzówku Szlacheckim, który odbył się w minioną sobotę (18 czerwca), rozstrzygnięto konkursy i wyłoniono zwycięzców na ,,Najsmaczniejszą radomszczańską zalewajkę” oraz na hasło promujące walory turystyczne powiatu radomszczańskiego.

Imprezę nad zbiornikiem wodnym w gminie Ładzice rozpoczęto od degustacji radomszczańskiej zalewajki, potrawy wpisanej na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego. W konkursie udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich:
  1. KGW ,,Kalina” z Kobiel Małych;
  2. KGW ,,Szprychy” w Niedośpielinie;
  3. Stowarzyszenia ,,Działajmy Razem” Chełmo;
  4. KGW ,,Magnolie” w Woli Przerębskiej;
  5. KGW Szczepocice Rządowe nad Wartą;
  6. KGW ,,Łazowianki” w Łazowie;
  7. KGW ,,Działamy Razem” w Wierzbicy;
  8. KGW w Gowarzowie;
  9. KGW ,,Ładziczanki” w Ładzicach.

Tytuł najsmaczniejszej zdobyła zalewajka ugotowana przez KGW Szczepocice Rządowe nad Wartą. A nagrodą za zwycięstwo była lodówka ufundowana przez firmę Whirlpool (sponsora głównego Zlotu).

Drugie miejsce zdobyła zalewajka KGW Ładziczanki, które w nagrodę także otrzymały lodówkę ufundowaną przez firmę Whirlpool. Trzecie miejsce zajęło KGW ,,Działamy Razem” z Wierzbicy, które w nagrodę dostało zestaw profesjonalnych noży ,,szefa kuchni”, ufundowanych przez firmę Prymat.

Kolejne miejsca zajęły: IV m. – KGW ,,Szprychy” w Niedośpielinie; V m. – Stowarzyszenie ,,Działajmy Razem” Chełmo; VI m. – KGW w Gowarzowie; VII m. – KGW ,,Magnolie” w Woli Przerębskiej; VIII m. – KGW ,,Łazowianki” w Łazowie; IX m. – KGW ,,Kalina” z Kobiel Małych.

Oprócz zalewajki, koła przygotowały stoiska pełne przysmaków, choćby wspomnieć tylko takie swojskie wyroby, jak chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, kugiel, naleśniki, gofry, lemoniady, domowe ciasta i słodkie babeczki.

Podczas Zlotu rozstrzygnięty został także konkurs na hasło promujące walory turystyczne i potencjał powiatu radomszczańskiego. Oto nagrodzone hasła:

I miejsce: Kto ciekawych miejsc, piękna przyrody i atrakcji poszukuje, temu powiat radomszczański to wszystko gwarantuje (nr kuponu 0355);

II miejsce: Pieszo, rowerem, kajakiem, w towarzystwie męskim lub damskim, spędzaj aktywnie czas w powiecie radomszczańskim (nr kuponu 0281);

III miejsce: Czy na rower, czy nad wodę, w radomszczańskim znajdź przygodę (nr kuponu 0432);

IV miejsce: W powiecie radomszczańskim są niezłe klimaty, program turystyczny niezwykłe bogaty. Zloty, szlaki i kajaki… Niechby cały świat był taki (nr kuponu 0118).

Nagrodami w konkursie są: lodówka i zmywarka firmy Whirlpool oraz sprzęt gospodarstwa domowego ufundowany przez firmę Prymat.

Autorzy nagrodzonych haseł powinni kontaktować się z Biurem Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Radomsku. Uwaga! Dowodem potwierdzającym udział w konkursie jest część kuponu z numerem, który uprawnia do odbioru nagrody.

Konkursy były jedną z wielu atrakcji II Zlotu Turystycznego.

 

Czytaj więcej: II Zlot Turystyczny “Ekoturystą Być” w Zakrzówku Szlacheckim [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD