Zwycięzcy konkursu “Najaktywniejszy czytelnik” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku [FOTO i VIDEO]

Reklama

Uroczyste podsumowanie XX edycji konkursu czytelniczego „Najaktywniejszy czytelnik” odbyło się 1 czerwca podczas miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka ph. „Zagajnik u Skrzata” w parku Świętojańskim w Radomsku.


W konkursie czytelniczym przeprowadzonym w Oddziale dla dzieci oraz Filii Nr 1, Filii Nr 2, Filii Nr 3, Filii Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku trwającym od 2 stycznia do 15 maja br. wzięło udział 90 czytelników. Uczestnicy konkursu przeczytali 3119 książek, których oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

  • w I kategorii od 7 do 9 lat brało udział 27 czytelników, którzy przeczytali 1115 książek;
  • w II kategorii od 10 do 12 lat brało udział 42 czytelników, którzy przeczytali 1416 książek;
  • w III kategorii od 13 do 15 lat brało udział 21 czytelników, którzy przeczytali 588 książek.

Komisja w składzie: przewodnicząca Renata Barwaśna-Kowalczyk – kierownik Oddziału dla dzieci oraz członkowie: Agnieszka Tomalka – bibliotekarz Oddziału dla dzieci, Ewa Gaik – kierownik Filii Nr 1, Ewa Nowakowska – kierownik Filii Nr 2, Mariola Krej – kierownik Filii Nr 3, Małgorzata Knychalska – kierownik Filii Nr 4 wyłoniła laureatów konkursu, którym przyznano nagrody książkowe.

Komisja przyznała następujące narody i wyróżnienia:

Tytuł „Mistrza Czytelnictwa” w konkursie czytelniczym otrzymał: Szymon Gała (Filia nr 2) – przeczytał 117 książek.

W I kategorii od 7 do 9 lat przyznano nagrody:

1. miejsca: (laureaci I miejsc przeczytali razem 261 książek)

  • Nadia Adamowicz (Filia nr 4);
  • Karol Kopeć (Oddział dla dzieci);
  • Agata Nowicka (Oddział dla dzieci).

2. miejsce:

  • Zuzanna Stankiewicz (Filia nr 4) – przeczytała 77 książek.

3. miejsca: (laureatki III miejsc przeczytały łącznie 187 książek)

  • Monika Bareła (Filia nr 3);
  • Faustyna Nycz (Oddział dla dzieci);
  • Kornelia Nycz (Oddział dla dzieci).

4. miejsca: (laureaci IV miejsc przeczytali łącznie 210 książek)

  • Ksawery Sikorski (Oddział dla dzieci);
  • Klaudia Kopeć (Oddział dla dzieci);
  • Bogumiła Bałdys (Filia nr 4);
  • Tymon Sprzeczka (Oddział dla dzieci).

5 miejsca: (laureaci V miejsc przeczytali razem 173 książki)

  • Zuzanna Powroźnik (Filia nr 2);
  • Maria Małecka (Oddział dla dzieci);
  • Sonia Powroźnik ( Filia nr 2);
  • Juliusz Wrocławski (Filia nr 1).

Wyróżnienia: (czytelnicy wyróżnieni w I kategorii wiekowej przeczytali łącznie 143 książki)

  • Amelia Ulbrych (Filia nr 4);
  • Jakub Kiejnich – (Filia nr 4);
  • Amelia Stanik (Filia nr 1);
  • Natalia Synoradzka (Filia nr 3);
  • Zarina Nowicka (Filia nr 1);
  • Urszula Migodzińska (Oddział dla dzieci).

W II kategorii od 10 do 12 lat przyznano nagrody:

1. miejsce:

  • Aleksandra Rak (Oddział dla dzieci) – przeczytała 90 książek.

2. miejsca: (laureatki II miejsc przeczytały łącznie 193 książki)

  • Izabela Nycz (Oddział dla dzieci);
  • Łucja Nycz (Oddział dla dzieci);
  • Julia Sowa (Filia nr 2).

3. miejsca: (laureaci III miejsc przeczytali łącznie 269 książek)

  • Marta Kosendek (Oddział dla dzieci);
  • Sergiusz Sikorski (Oddział dla dzieci);
  • Zuzanna Sęk (Filia nr 4);
  • Lidia Bałdys (Filia nr 4);
  • Damian Bareła (Filia nr 3).

4. miejsca: (laureaci IV miejsc przeczytali razem 180 książek)

  • Zofia Małecka (Oddział dla dzieci);
  • Magdalena Tkacz (Oddział dla dzieci);
  • Beniamin Bareła (Filia nr 3);
  • Aleksandra Waloch (Filia nr 4).

5. miejsca: (laureaci V miejsc przeczytali łącznie 274 książki)

  • Dorian Pabich (Filia nr 3);
  • Jakub Grzybowski (Filia nr 2);
  • Oliwier Borowik (Filia nr 1);
  • Maja Zielińska (Filia nr 4);
  • Anna Lemańska (Oddział dla dzieci);
  • Jan Wtorkowski (Oddział dla dzieci);
  • Jakub Klamka (Oddział dla dzieci);
  • Adam Stawowski (Oddział dla dzieci).

Wyróżnienia: (czytelnicy wyróżnieni w II kategorii wiekowej przeczytali łącznie 132 książki)

  • Izabela Stolarek (Filia nr 1);
  • Nadia Ulbrych (Filia nr 4);
  • Aleksander Szczypkowski (Oddział dla dzieci);
  • Julia Kurek ( Filia nr 1);
  • Gabriela Skóra (Filia nr 1).

W III kategorii od 13 do 15 lat przyznano nagrody:

1. miejsce:

  • Maja Stępień (Filia nr 3) – przeczytała 77 książek.

2. miejsce:

  • Kacper Zatorski (Filia nr 3) – przeczytał 68 książek.

3. miejsce:

  • Dominika Bareła (Filia nr 3) – przeczytała 57 książek.

4. miejsce:

  • Aleksandra Grzybowska (Filia nr 2) – przeczytała 45 książek.

5. miejsca: (laureaci V miejsc przeczytali łącznie 201 książek)

  • Daniel Karkoszka (Filia nr 1);
  • Patryk Szcześniak (Filia nr 2);
  • Krystian Bareła (Filia nr 3);
  • Julian Tarnowski (Filia nr 3);
  • Oliwier Stolarek (Filia nr 1);
  • Aleksandra Wojtasińska (Filia nr 3).

Wyróżnienia: (czytelnicy wyróżnieni w III kategorii wiekowej przeczytali łącznie 98 książek)

  • Zuzanna Kopeć (Oddział dla dzieci);
  • Szymon Sitek (Oddział dla dzieci);
  • Natalia Antczak (Filia nr 1);
  • Paulina Górecka (Oddział dla dzieci).

Fotorelacja z obchodów Dnia Dziecka dostępna jest TUTAJ.



Czytaj też: MOSiR zaprasza na wycieczkę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD