Magdalena Spólnicka

Dwulatka pod opieką pijanej matki. 30 latka miała 4 promile

4 promile alkoholu w organizmie miała 30-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 2-letnią córką. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Za swoje niewłaściwe zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


4 czerwca 2023 roku około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie Radomska nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoją córką. Policję o tym fakcie powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała 4 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 2–letnim dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejęła babcia. 30-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu –mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Policjanci z Kamieńska eskortowali samochód z chorym dzieckiem do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD