1,5 milionowa dotacja dla Elektryka

Reklama

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych może pochwalić się sprzętem z najwyższej półki. Szkoła, która kształci specjalistów z branży informatyczno- technicznej pozyskała niemałe pieniądze z dwóch projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Projekt Szansa na Sukces obejmuje staże w zakładach pracy, kursy zawodowe oraz zajęcia wyrównawcze dla 188 uczniów Elektryka, kursy doskonalące dla nauczycieli, a także doposażenie pracowni przedmiotowych ZSE-E.

Łączna kwota wydatków kwalifikowanych zadania wynosi 1 718 615 zł, kwota dofinansowania: 1 541 115 zł (w tym ze środków europejskich – 1 460 823 zł), wkład powiat radomszczańskiego: 177 500 zł. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą Aligis z Radomska.

W ramach projektu 188 uczniów odbędzie staże zawodowe u pracodawców. Dodatkowo uczniowie Elektryka wezmą udział w kursach doskonalących, dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje, a co za tym idzie zwiększą szansę na rynku pracy, na którym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. W projekcie bierze również udział 32 nauczycieli, którzy również mają szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności – mówi wicedyrektor Jarosław Majstrowicz.

W ramach projektu uczniowie odbywają staże. Za przebyte szkolenie uczniowie otrzymują 1800zł. Bonifikatę finansową otrzymują również pracodawcy, którzy przyjęli na staż uczniów. To właśnie staże, które umożliwiają wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce są motorem napędowym tego projektu.

Istotnym elementem projektu jest doposażenie placówki. – Zakończyliśmy dwa etapy z trzech. Pozyskaliśmy sprzęt niezbędny do lutowania światłowodowego. Jesteśmy placówką, która stawia na zawody informatyczne. Otworzyliśmy klasę kształcącą w profilu technika programisty, co wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznego sprzętu. Z pozyskanych funduszy udało się nam zakupić 20 zestawów komputerowych wyposażonych w najnowszej generacji monitory – mówi Mirosław Dratwiński, nauczyciel w ZSEE w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD