Nietrzeźwy kierowca wypadł z drogi. Wmawiał policjantom, że to jego znajomy kierował

Reklama

Pijany 25 -latek próbował wmówić policjantom, że to jego znajomy kierował samochodem i na dodatek zaraz po zdarzeniu zostawił go w aucie a sam uciekł do lasu.

W środę, 9 lutego policjanci z ruchu drogowego zostali skierowani do miejscowości Wygoda w gminie Gidle, gdzie według zgłoszenia kierujący bmw wypadł z drogi. Mundurowi na miejscu zastali strażaków, pogotowie ratunkowe oraz 25 – letniego uczestnika zdarzenia, mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna ten przez dłuższy czas utrzymywał, że bmw kierował jego kolega, który uciekł do lasu.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym poruszał się z nadmierną prędkością i podczas wyprzedzania kilku samochodów (w tym karetki pogotowia) stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w drzewo a siła uderzenia spowodowała przewrócenie auta na bok. Na szczęście 25 -latek nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu. Badanie trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że uczestnik zdarzenia miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten został osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj 25 -latek został przesłuchany.  Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że historyjkę o koledze wymyślił z obawy przed konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania – informuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Czytaj też: Uwaga kierowcy! Remont na budowanej autostradzie A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD