MEBIN

18-latek bez prawa jazdy spowodował wypadek

Jubiler Ako

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Babczowie, gmina Kobiele Wielkie. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący laguną jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, po czym uderzył w słup trakcji energetycznej. Nastolatek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.


Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny Policji otrzymał 17 września 2021 roku około godziny 20.00. Policjanci na miejscu wypadku ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Kodrąb kierując pożyczonym autem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup energetyczny. W lagunie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze trzy osoby w wieku od 19 do 24 lat, które kilka minut wcześniej wsiadły do auta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Medycy wezwani na miejsce zadecydowali, że dwoje pasażerów wymaga hospitalizacji, trafili do szpitala. Kierujący laguną był trzeźwy. Nieodpowiedzialny nastolatek będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności , kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że nieprzestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowy może zakończyć się tragicznie. Brawurowa jazda, przekraczanie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających to główne przyczyny zdarzeń drogowych, niejednokrotnie poważnych w skutkach – dodaje policjantka.

 

fot. KPP Radomsko

Czytaj też: 55-letni mężczyzna spadł z dachu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD