18-latek uciekł z placówki opiekuńczej i ukradł motorower

Polonaisse

Działania przedborskich policjantów doprowadziły do wytypowania a następnie zatrzymania 18-latka mieszkającego na terenie powiatu radomszczańskiego, który ukradł motorower na terenie województwa opolskiego i przyjechał nim do domu. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży, który był jednocześnie osobą poszukiwaną oraz odzyskali jednoślad.


Do zatrzymania 18-latka doszło 1 grudnia 2021 roku na terenie działania Komisariatu Policji w Przedborzu. Kilka dni wcześniej mundurowi dowiedzieli się, że młodzieniec na stałe mieszkający w powiecie radomszczańskim uciekł z placówki szkolno – wychowawczej funkcjonującej na terenie województwa opolskiego i jest poszukiwany przez mundurowych. Przedborscy policjanci wytypowali miejsca, w których mógłby przebywać 18-latek. Na terenie jednej z posesji w gminie Kodrąb znaleźli poszukiwanego – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Jak ustalili mundurowi, młodzieniec zaraz po ucieczce z ośrodka tj. 28 listopada 2021 roku, ukradł motorower i przyjechał nim w rodzinne strony. Kiedy maszyna odmówiła posłuszeństwa porzucił ją na jednej ze stacji paliw. Policjanci zabezpieczyli jednoślad, który niebawem wróci do prawowitego właściciela. Zatrzymany 18-latek podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się do kradzieży. Po sporządzeniu dokumentacji młodzieniec został przekazany policjantom z Komisariatu Policji w Praszce. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że 18-latek będzie odpowiadał za inne przestępstwa, jakie popełnił na terenie powiatu radomszczańskiego.


Czytaj też: Posiadali nielegalną broń i amunicję

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD