Posiadali nielegalną broń i amunicję

Polonaisse

Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów, do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy posiadali broń i amunicję bez wymaganego ustawą zezwolenia. W działaniach uczestniczyli policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Radomska.


Do zatrzymania doszło nad ranem 26 listopada 2021 roku na terenie jednej z posesji w gminie Kobiele Wielkie. Ustalenia policjantów wskazywały, że dwaj zatrzymani mężczyźni mogą posiadać nielegalnie broń oraz inne zabronione przepisami prawa przedmioty. W wyniku sprawdzenia osób, mieszkań, pomieszczeń oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli między innymi: 8 sztuk przedmiotów przypominających broń, amunicję, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, prochownicę wraz z akcesoriami, kajdanki metalowe, blankiety różnego rodzaju legitymacji, pojemniki z substancjami chemicznymi, które zostaną poddane badaniom – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Przedmioty te należą do 55-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego oraz do 56-latka mieszkającego na terenie powiatu piotrkowskiego. Podejrzani już usłyszeli pierwsze prokuratorskie zarzuty. 28 listopada 2021 roku Sąd Rejonowy w Radomsku uwzględnił wnioski śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia każdemu z zatrzymanych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.Czytaj też: 84-latka potrącona na pasach przy Piastowskiej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD